Пратеник објави слика од таткото на Вања: Алчноста ја стави пред своето дете!

Мартин Костовски, пратеник на СДСМ, на фејсбук објави слика од Александар, татко на Вања, кого тројцата осомничени и притворени за убиството на малолетничката го посочиче дека му дал информации на првоосомничениот во бегство за неговата ќерка, со цел да ја киднапираат и да изнудат пари од мајка и.

„ТАТКО! Си створил живот, си створил дете, требаше да ја сакаш највеќе, ЖИВОТОТ СВОЈ ДА ГО ДАДЕШ, да ја заштитиш од се и секој, да ја чуваш, раниш, браниш, охрабриш. Да бидеш ветерот во нејзините едра! ТАТО ќе ти ѕвони гласот додека си жив и ќе се каеш што не го даде животот свој! СО КОЕ СРЦЕ, ДУША И МОЗОК ја стави алчноста пред животот на детето свое?! А ТОА ТИ ВЕРУВАШЕ! Како сега на другото ќе му објасниш дека си татко?!ТИ НЕ СИ ТАТКО, ТИ СИ Р ЃА МОНСТРУОЗНА“, напиша Костовски.

Total
0
Shares
Поврзани објави