Прва жртва на невремето во Грција: Загина сточар, едно лице е исчезнато, Волос е поплавен

Едно лице загина, а едно се води за исчезнато по невремето што ги погоди делови од Грција предизвикано од циклонот „Даниел“. Според првичните информации, 70-годишен сточар загинал во областа Агиос Георгиос во Ано Волос кога врз него паднал ѕид од неговата куќа кој се урнал поради големо количество вода.

Total
0
Shares
Поврзани објави