Предмалку почувствуван нов земјотрес во Македонија

По серијата земјотреси кои утринава ја тресат Битола предмалку почувствуван нов земјотрес.

Земјотресот е регистриран во 9 часот и 10 минути со јачина од 2,5 степени по Рихтер. 

Total
1
Shares
Поврзани објави