Преживеаните од автобусот слушнале експлозија – повеќето спиеле

Според најновите информации од преживеаните, во моментот на несреќата патниците спиеле. Преживеаните сведочат дека слушнале експлозија и се горело. Повредените успеале да скокнат од прозорците на автонусот.

Патниците биле на продолжен викенд во Истамбул. Повеќето биле млади парови и тоа од Скопје.

Во моментов премиерот Заев, министерот Филипче и министерот Бујар ОСмани се во Софија.

Total
25
Shares
Поврзани објави