РЕК Битола: Системот е ставен во функција, продолжува производство на електрична енергија

РЕК Битола е ставен во функција и продолжува со производство на електрична енергија. Синоќа во три часот по полноќ Блок 1 е синхронизиран со електроенергетскиот систем на Република Северна Македонија, информираат од РЕК Битола.

Продолжуват активностите за ставање во функција и на Блок 2 кој беше во ремонт.

-Се очекува до крајот на неделата и оваа постројка да биде “на мрежа”, се наведува во соопштението.

Total
1
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Почина актерката Неда Арнериќ

Познатата српска актерка Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст, објави Телеграф.рс. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан,…