Репотер на BBC плаче додека известува од Киев, снимката стана хит (ВИДЕО)

КЛАЈВ МАЈРИ, РЕПОРТЕР НА БИ-БИ-СИ, СЕ ЈАВИ СИНОЌА ОД КИЕВ. ТОЈ БИЛ ПРЕД МАНАСТИРОТ СВЕТИ МИХАИЛ, ДОДЕКА ОКОЛУ НЕГО СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ.

Тој им порача на гледачите дека „се водат жестоки битки“. Потоа се огласи со колегата, а од окото му потече солза. Видеото набрзо се прошири на социјалните мрежи.

Total
17
Shares
Поврзани објави