Сирија по земјотресот – над 1.700 загинати луѓе, речиси 4.000 повредени

Бројот на загинати луѓе по катастрофалниот земјотрес во Сирија се искачи на 1.712, соопштија сириските власти.

Се очекува дека бројката, сепак, не е конечна и се стравува оти ќе биде многу поголема по расчистување на урнатините, пренесува „Ројтерс“.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Нови гранатирања во Киев

Рано утрово, на социјалните мрежи се појавија непотврдени информации за експлозии во јужните градови Одеса и Запорожје. Оливер…
Повеќе

Роман Абрамович отруен

Портпарол на рускиот милијардер Роман Абрамович потврди за неговата влошената здравствена состојба откако наводно бил затруен за време…