Сирија по земјотресот – над 1.700 загинати луѓе, речиси 4.000 повредени

Бројот на загинати луѓе по катастрофалниот земјотрес во Сирија се искачи на 1.712, соопштија сириските власти.

Се очекува дека бројката, сепак, не е конечна и се стравува оти ќе биде многу поголема по расчистување на урнатините, пренесува „Ројтерс“.

Total
0
Shares
Поврзани објави