Сончево и уште потопло

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и топло со умерен, повремено засилен северен ветер.

Вредноста на ултравиолетово зрачење (УВ) ќе биде 10.

Минималната температура ќе се движи во интервал од15 до 23°C, а максимумот од 34 до 43°C.

Total
0
Shares
Поврзани објави