Старицата во Струмица е убиена со давење или задушување

Осумдесет и три годишната старица М.Б., која пред три дена беше пронајдена мртва во својот дом на улицата „Димитар Цветинов“ била убиена.

Првичните информации од ОЈО Струмица по извршената обдукција покажале дека причина за смртта е надоврешна сила, односно таа била задавена или задушена.

Од струмичкото Oбвинителство не соопштуваат повеќе детали во интерес на истрагата. Додаваат дека интензивно се работи на расчистување на случајот и откривање на сторителот или сторителите на овој грозоморен чин.

Инаку, безживотното тело на старицата, која живеела сама, беше пронајдено во петокот попладне од блиски членови на семејството, кои повикале Итна медицинска помош, а оттаму ја известиле полицијата.

Total
3
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Груби: Измените на КЗ нема многу да влијаат на обвиненијата покренати од СЈО, а Груевски не може ни да сонува да се врати во државата

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи со заедниците Артан Груби ги демантира обвинувањата дека измените…