Уапсен Македонец во Виена поради обид за убиство

Жител на Македонија е осомничен дека се обидел да ја убие својата мајка со неколку истрели од огнено оружје во 2017 година, по што побегнал во Виена. Австриската служба за криминалистичка истрага (БКА) успеала да го пронајде 24-годишното момче, пренесуваатсрпските медиуми.

Според информациите, тој се криел во Виена со години, од каде што се преселил во Велс. Тој бил уапсен додека го управувал својот автомобил, каде била пронајдена дрога.

Total
19
Shares
Поврзани објави

Ја тепал и давел мајка си

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение…