Ужас во Германија: Пет мртви тела пронајдени во близина на Берлин, меѓу нив и три деца

Пет безживотни тела, меѓу кои и три деца се пронајдени во близина на Берлин, во местото Сензинг, пренесуваат медиумите во Германија.

Портпаролот на тамошната полиција соопшти дека телата биле пронајдени во куќа, откако добиле дојава. Постојат сомнежи дека станува збор з а убиство.

На телата се видливи прострелни и убодни рани“, вели Гино Бантлеон, државен обвинител за „Билд“.

Во тек е голема истрага на полицијата.

Total
15
Shares
Поврзани објави