Фан на Меси патосираше двајца навивачи на Далас, имаше помош и од жена му! (ВИДЕО)

Меси имаше уште еден блескав меч во САД. Му даде два гола на Далас и беше најзаслужен што неговиот тим избори четвртфинале во Лига Купот.

Навивачите на Далас беа разочарани од исходот на мечот, двајца од нив му се пуштија на човек кој носеше аргентински дрес на Меси. Тој беше многу поумешен од нив во тепачката, а имаше мала помош и од сопругата.

Total
0
Shares
Поврзани објави