Филипче поднесе оставка , ама не е неотповиклива !

Попладнево министерот за здраство со само три реченици соопшти дека поднесува оставка од морални причини.

Тој се заблагодари за поддршката од медиумите и транспарентноста околу борбата со Ковид 19.

Оставката е дадена кај премиерот Зоран Заев кој треба да ја презентира на Влада и да се одлучи дали ќе биде прифатена.

Total
3
Shares
Поврзани објави