Фото: Албански портали го демантираа Ислам Абази и објавија негова фотографија со Невзат Бејта

Во денешната прва изјава за јавноста наследникот на Вилма Русковска, Ислам Абази новиот шеф на ЈО за организиран криминал изјави дека иако се од исто село нема лични контакти со Али Ахмети но и со никој друг ДУИ.

Медиумот на албански јазик Pamfleti веднаш го демантираше Абази објавувајќи фотографија на која се гледа дека тој е фотографиран со Невзат Бејта е поранешен градиначалник на Гостивар од ДУИ и потпретседател на ДУИ.

Ислам Абази на лов со Невзат Бејта – потпретседател на ДУИ пишува Pamfleti за изјавата на Абази.

Total
1
Shares
Поврзани објави