Фото: Студар пред Охрид, едно возило падна во ендек

На влезот во Охрид кај Билјанини извори претпладнево се случи тешка сообраќајка во која учествуваа две возила. Според очевидци возилата се целосно искршени . Едното е пропаднато во ендек. Нема информации за повредени. Патот во овој дел од охридското крајбрежје неколку часа бил пренасочен поради увид на местото на несреќата.

фото Досие

Total
10
Shares
Поврзани објави