ФОТО: Трагични сцени од тешката несреќа во Мексико – загинаа 53 мигранти

Најмалку 53 мигранти загинаа од повеќе се повредени во сообраќајна несреќа со два камиони во државата Чајапас во јужниот дел на Мексико.

Несреќата се случила кога приколката од едниот од двата камиони кои учествуваа во несреќата се извртела на опасна кривина надвор од градот Тукстла Гутиерез, соопшти шефот на агенцијата за цивилна заштита во Чиапас, Луис Мануел Гарсија.

Гарсија, рече дека, според очевидци, камионот возел пребрзо во острата кривина.

Total
12
Shares
Поврзани објави