Четиригодишно девојче во болница откако испило пет апчиња оставени на маса

Вчера во 11.10 часот во СВР Тетово, од Медицински центар Гостивар било пријавено дека кај нив било донесено четиригодишно дете.

Според пријавата од мајката Б.Џ. (33) од Куманово, нејзината малолетна ќерка била оставена сама дома, а откако се вратила забележала дека испила пет апчиња кои биле оставени на масата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Total
0
Shares
Поврзани објави