Ѓоковиќ ќе игра на Австралија опен

„Хералд Сан“ ексклузивно пренесува дека Новак Ѓоковиќ ќе игра на Австралија опен кој ќе се одржи во јануари 2023 година.

Оваа година Ѓоковиќ помина вистинска голгота во Австралија откако стигна до таму, но го вратија поради тоа што не е вакциниран.

Имаше информација дека Ѓоковиќ би можел да добие тригодишна забрана за влез во Австралија, но тоа нема да се случи.

На Австралија опен, Ѓоковиќ ќе ја брка 10. титула на овој турнир, која би му била 22. грен-слем титула.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Пандев до Бујар Османи : „Смешен си господине и жален, гледај си политика и пушти ги хероите да уживаат, за нив треба споменици а не пасоши“.

По победата на Македонија над Италија, Александар Трајковски, Енис Барди и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од…