Ѓорѓиевски и одговори на Арсовска: За тебе сум Блаже Конески (ФОТО)

Градоначалникот на општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски и одговори на обвинувањата на скопската градоначалничка Данела Арсовска во коментар на нејзина објава на социјалната мрежа на Фејсбук, при што Арсовска истиoт го избриша а исто така и го блокирала.

-Драга Данела, во однос на писменоста и познавањето на работата поврзана со градоначалничката функција, јас за тебе сум благоречено „Блаже Конески“, пишува Ѓорѓиевски во својот коментар оставен како реакција на Фејсбук објавата на градоначалничката Арсовска.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

И Нинџа се предаде

Александар Василевски – Нинџа утрово се предал пред надлежните органи дал исказ и е во притвор во Шутка.…