И Нинџа се предаде

Александар Василевски – Нинџа утрово се предал пред надлежните органи дал исказ и е во притвор во Шутка.
Василевски е соомничен дена задно со Никола Митревски Кољо биле логистикчка поддршка на Горан Грујевски и Никола Бошковски во обидот за бегство на поранешните разузнавачи во Грција. За настаните од 27 април е обвинет дека 14.30 часот добил телефонски повик да ја започне акцијата за упад во Собранието. Бил контактиран од човек од обезбедувањето на тогашниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со кого заедно биле во Виена, Австрија.

Total
0
Shares
Поврзани објави