Месец: м.г

98 posts
Повеќе

Тодоровиќ, Груевски и останатите се апасат за Воинот на коњ и споменици од проектот Скопје 2014 – се бара притвор

Обвинителството бара притвор за осомичените од акцијата Феникс. Јавното обвинителство на прес-конференција ги објави деталите по апсењето на…
Повеќе

Голема полициска акција, синоќа бил уапсен Владимир Тодоровиќ, поранешен градоначалник на Општина Центар

На скопскиот аеродром синоќа бил приведен Владимир Тодоровиќ, поранешен градоначалник на скопската општина Центар и сопственик на ланецот…
Повеќе

Не постојат дополнителни услови во преговарачката рамка, но секоја држава, за секое поглавје може да дава забелешки, вели Ковачевски

Германскиот канцелар, вели Ковачевски, ги повтори тие гаранции кои веќе стојат во преговарачката рамка. Други услови не може…