Бремена жена починала на Гинекологија „Чаир“ , бебето е извадено живо

23-годишна бремена жена од Скопје починала на Гинекологија „Чаир“. Таа била во осми месец од нејзината бременост, но според надлежните на Гинекологија била донесена со влошена здравствена состојба.

Како што соопшти полицијата, вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 7:00 часот во Гинекологија „Чаир“  сo влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена во осми месец.

Според пријавеното, кратко потоа таа починала во Одделението за интензивна нега, но било извршено породување и било извадено живо женско дете.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, најавија од МВР.

Total
93
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Антикриорупциска комисија: Министерот Филипче може да го смени од функција директорот на Центарот за јавно здравје Зибери

„Четири месеци градиме доверба и работиме транспарентно. Во ниеден момент не донесовме политички мотивирани одлуки и ова вие добро го знаете. Вашата изјава е неточна, штетна и пред сѐ неколегијална, што исклучително ме загрижува“, вели министерот Филипче во одговор на обвинувањата од директорот Зибери