Ахмети најави изненадување на 5 јуни: Ќе се отворат големи дебати како за „првиот албански премиер“

Лидерот на ДУИ Али Ахмети од Липково порача дека на 5-ти јуни ќе објават платформа, за која како што вели, ќе се дебатира исто како што се дебатираше за нивната изборна идеја „прв премиер Албанец“.

-На 5 јуни, повторно, нашето семејство ќе излезе со платформа која првично ќе биде дискутабилна и со големи дебати како што се дебатираше за „првиот албански премиер“, рече Ахмети во Липково.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина Наќе Стојановски

Почина Наќе Стојановски, истакнат член на СДСМ, пратеник во три мандати, и вршител на други важни должности меѓу…