Ахмети: Се договоривме со Заев одиме со заеднички претседателски кандидат

Пред малку заврши средбата Али Ахмети Зоран Заев и е договорено двете партии да излезат на претседателските избори заедно. Ова прв го соопшти лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата во собрание и појасни дека лирдеите до петок ќе соопштат кој ќе биде нивниот каднидат.

Ахмети кажа дека и во партиите понекогаш има несогласувања па така и во парламентот но тоа сепак не било разговрано со Заев. Прашањето беше дали по последната постапка на Талат Џафери и изјавата на Муахмед Зекири дека и без ДУИ може да има влада Али Ахмети на македонски одговори.

Јас имав средба со претседателот на СДСМ не со потпретседателот.

Total
0
Shares
Поврзани објави