Александар Вучиќ задржан во болница заради кардиоваскуларни проблеми

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа е примен и задржан на Воено-медицинската академија во Белград. Како што пренесуваат локалните медиуми, се работи за кардиоваскуларни проблеми, но неговата состојба била стабилна. Од медицинскиот центар соопштиле дека Вучиќ ќе биде задржан уште некое време заради претпазливост и дополнителни тестови.

Total
0
Shares
Поврзани објави