Атиџе од “Медена зeмја” ќе одгледува пиперки и домати

Атиџе Муратова ѕвездата на “Медена земја” почнива нов бизнис.

Кралицата на пчелите🐝 премиерно оваа година ќе одгледува пиперки и патлиџан под фолија. Аирлија нека е, да и се множат плодовите🍅🌶

Информацијата на својот ФБ профил ја објави пеачката Сузана Турунџиева која е блиска пријателка на Атиџе.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Девојка со редок и опасен карцином одбиена за помош од државата!!! “Македонијо,моја земјо прекрасна, те сакам бескрајно, но ако даде Бог ќе те напуштам”

Триесет и тригодишната Јана Арсовска боледува од адултен неуробластом, опасен малиген тумор, од кој заболува само еден во десет милиони.…
Повеќе

Со две дози „Синофарм“ поминав пет тешки дена, ме спаси медот на Атиџе, молитвите.., како пејачката Ребека го прележа Ковид -19

Пејачката Ребека  вакцинирана со две дози „Синофарм“ го прележа ковид-19. Таа во подолга објава на социјалните мрежи објасни…