Бабата почина, детето со потрес на мозок и скршена рака (обновено по синоќешната голема сообраќајка во Скопје)

По страшната сообраќајка во Скопје на булевар Србија во Аеродром, во која со автомобил на пешачки беа удрени баба дедо и нивното внуче, утринава стигна информација дека бабата им подлегнала на тешките повреди. Според првичните информации дедото е со повреди, но не се опасни по живот. Детето кое беше со нив и беше извадено до под возилото е со скршена рака и потрес на мозокот.
Dosie.mk уште синоќа информираше за страотната несрќа кој ај апредизвикло пикап комби возило во велешки таблички. Со голема брзина ги удрил пешаците на пешачки и завршил во дрво. Локалното население бурно реагираше до градоначалникот за необезбедените булевари особено околу училиштата во населбата. Ним имсе придужија Скопјани кои се незадоволни од полицијата која не врши доволно контрола особено во ноќните часови кога низ градот се вози брзо и се огрнаизираат диви трки. Дел од граѓаните реагираат дека и на некои делови каде има пешаќки премини има толку многу лошо поставени светлечки реклами кои им сметаат во возачите.

Total
0
Shares
Поврзани објави