Бикот во Скопје остана без опашка

Скулптурата бик која беше дел од проектот „Скопје 2014“ со која се фотографираа посетителите на главниот град беше мета на несовесни граѓани. Синоќа некој ја скршил опашката. Градот е надлежен да ја санира штетата, а полицијата да ги бара сторителите. Со оглед дека на улица Македонија има многу продавници и угостителски објекти некоја безбедносна камера го има снимено инцидентот.

Total
0
Shares
Поврзани објави