Бранко Црвенковски се појави во јавност

Поранешниот претседател на државата и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски повторно по подолго време се појави во јавноста .

Тој бил виден како се вакцинира против коронавирус, во масовниот пункт за вакцинација во арената „Борис Трајковски“, за што говори сликата објавена на социјалните мрежи. Покрај него во „Борис Трајковски“ се вакцинираше и министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Total
0
Shares
Поврзани објави