Бугарски државјани и возач на комби повредени во сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што околу 18:40 часот се случила на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, кај местото Баткова чешма. Се судрија автомобил во кој биле бугарски државјани и комби. Сообраќајот кај местото Баткова чешма, беше во прекин поради сообраќајната несреќа. Повредени се три машки лица.
Двајцата патниците имаат повреди на градниот кош и стопало. Тие се се уште во болница. Возачот на комбито исто така има повреди на граден кош и стомак.
Полицијата истражува како дошло до сударот.

фото: citaj.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Ромската заедница со претставка до Народен Правобранител: „Во Министерството за култура нема ниту еден вработен од ромска етничка припадност“

Во текот на вчерашниот ден, активистот за човекови права, Тефик Махмут, излезе со претставка за несоодветна и неправична…
Повеќе

Одлуката за отворање на границите е тешка, појавата на новите случаи со ковид-19 може да се менаџираат со рана детекција, вели Фабио Скано

„Особено сум импресиониран од посветеноста на здравствените работници, официјалните здравствени лица и сите оние кои неуморно работат за да ги заштитат луѓето од ковид-19. “, рече Скано.