Чичко Војо е дома

На социјалните мрежи синоќа се ширеше повик за помош во потрага по исчезнат постар човек кој боледува од деменција. Но човекот кој се вика Војислав Марковски, кој исчезна околу 16 е пронјаден жив и здрав.

Го снема од дома во скопската населба Ново Лисиче, кај трговскиот центар „Лиса“. По објавата по медиумите и социјалните мрежи чичко Војо е пронајден. Семејството се заблагодарува на сите кои помигнале да биде пронајден.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Груевски доби азил

Унгарската Канцеларија за миграција го одобрила барањето на осудениот екс премиер, Никола Груевски, за политички азил во Унгарија,…