Човечки труп пронајден во резервоар за гориво

Попладнево околу 18 часот во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица е пронајден човечки труп во резервоар за гориво од товарно моторно возило.

Портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, инфомира дека трупот по наредба на јавен обвинител е предаден на судска медицина за да се изврши обдукција и идентификација.

Додаде дека на местото на настанот полициски службеници од СВР Струмица и јавен обвинител продолжуваат со преземање други истражни дејства за целосно документирање и расчистување на случајот.

Во јуни на истото место, во буре беше пронајдено телото на струмичанецот Ристо Иљашев, по кого семејството трагаше повеќе од еден месец.

Total
0
Shares
Поврзани објави