Дурловски и Пепиќ 30 дена притвор, Пешевска куќен

Последните информации од Кривичниот суд се дека на Игор Дурловски и Мумир Пепиќ им е одреден притвор од 30 дена. Од таму велат дека е одреден куќен притвор и за пратеничката Жаклина Пешевска. Во судот уште 24 приведени чекаат на одлуката на судија на претходна постапка.
Сите приведени се во големата судница за организиран криминал од каде повторно во јавноста овојпат преку Твитер е пуштена фотографија.
Додека трае распитот пред судот се уште има луѓе кои протестираат, а дел од нив блокираа и раскрсници во Скопје. Тие се загреваат со огнови и чај, а сигнаа и сендвичи.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Кацарска до Судски Сoвет: Jавно кажав дека фамилијата Камчеви се наши фамилијарни пријатели, но таа моја искреност не смее да се злоупотребува од кого било, а посебно не од јавен обвинител, згрозена сум

Бев згрозена од изјавата на обвинителката Лиле Стефанова, односно од нејзиното сведочење во случајот „Рекет“,  со оглед дека…