Двајца затвореници се обиделе да силуваат момче во охридскиот затвор

Вчера во 10.45 часот во СВР Охрид, вработен во Казнено поправната установа – Затвор Охрид, заедно со 19-годишник од Струмица, кој издржува казна во затворот, пријавиле дека на 9-ти септември годинава околу 03.00 часот, во собата на 19-годишникот насилно влегле осудениците Ч. и С. и се обиделе да извршат обљуба врз него.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави