Две лица загинаа по судар на пет возила во Скопје

Најмалку две лица го загубија својот живот, а најмалку шестмина се повредени во катастрофалната сообраќајна незгода која доцна вечерва се случи на булеварот Борис Трајковски (Првомајска) веднаш по семафорите на крстосницата кај цементарница.

видеото на линкот

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=513653970089576

Во сообраќајката учествувале пет возила, од кои три се целосно уништени.

Причина за сообраќајната незгода е несоодветна брзина на движење.

извор: Инфомакс.мк

Total
0
Shares
Поврзани објави