Ексклузивно ФОТО: Во пожар пеплосани 20 автомобили во Скопје

Пожарот што попладнево избувна во Лисиче го гасеа четири возила со 11 пожарникари. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека пожарот е целосно изгаснат и дека во моментов се прави контрола на теренот.
Во пожарот изгореа сува трева од еден хектар и 20-ина половни возила.
Причината засега е непозната, но најверојатно станува за човечки фактор.

Total
0
Shares
Поврзани објави