Експлозија на плинска боца во викендица во Матејче, повредени неколку лица

Плинската боца вчера експлодираше во викендица во селото Матејче во општина Липково.

Според информациите на ТВ21 во експлозијата повредени се шест лица, три лица се на интензивна нега, односно пластична хирургија и три во градската болница.

Лицата се на возраст од 30-40 години, а заменик министерот за здравство, Илир Хасани за ТВ21 изјавил дека здравствената состојба на повредените е стабилна.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Студентка стана пратеник

На псоледните парламентарни избори пратенички мандат издејствува и една студентка. Се вика Артина Ќазими и беше кандидирана во…