Фатени дилери на дрога, запленети кило марихуана и други супстанци

Двајца дилери на дрога биле уапсени откако полицијата кај нив пронашла 900 грама марихуана, хашиш масло, амфетамин, траги од кокаин и хероин.

Единица за недозволена со дрога поднесе кривична пријава против Б.Ј.(35) и Ј.П.(36) за кривичното дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори.

Полицијата во понеделникот извршила претрес во домот на Ј.П. од Скопје и пронашла и одзеела околу 900 грама марихуана, хашиш масло, амфетамин, таблети и вага на која имало остатоци од хероин, кокаин и друга дрога.

Total
0
Shares
Поврзани објави