Филип Лазаров доби втор син: Марко се роди на Велигден

Македонскиот ракометар Филип Лазаров доби втор син. Марко се родил на Велигден, објави Филип на фејсбук.

„Фала ти Господе што на овој ден, на најголемиот христијански празник Велигден го збогати нашето семејство со уште еден член. Силен на тато, убав на мама и бато. Добро ни дојде Марко, напиша Филип Лазаров.

Total
0
Shares
Поврзани објави