ФОТО: Бетмен, Спајдрмен и Супермен на Детска клиника

Суперхероите претпразнично ги посетија децата-пациенти на Клиниката за детски болести во Скопје и измамија бесценети насмевки!

Иницијативата која им го разубави денот на малите пациенти, по втор пат ја организира и спроведува Црвен крст на град Скопје, со цел да им донесе дел од празничната магија на децата.

Членови на тимот, маскирани во омилените ликови од стриповите, ја изведоа вежбата спуштање по јаже, пред очите полни возбуда на хоспитализираните деца.

фото: Црвен крст – Скопје

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО од првата линија на огнот – Пожарникарите иако не се на смена, 40 часа се борат да спасат животи и домови, исплатата на надоместок неизвесна

Почитувани сограѓани, Во вакви моменти во кои непогодите се насекаде низ државата, а некои граѓани претрпеа сериозни материјални…