Фото: Голем пожар над Раштак

Голем пожар кој започнал синоќа од кумановско денеска се префли во скопскиот регион над село Раштак. Гори сува трева и шума. Екипи на пожарна се на терен.

Total
0
Shares
Поврзани објави