Фото: Извлечено возилото кое утринава падна во Вардар

Пред малку од водите на реката Вардар во близина на мостот кај болницата Систина е извлечено возило марка поло. Колата ја видел минувач и повикал полиција. Пожарникари со помош на сајли го извлекоа возилото а чие е и како се нашло во реката дополнително ќе се утврдува. Засега нема пријава дека внатре имало луѓе.

фото Пожарна Скопје

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави