ФОТО: Отруени кучиња по улиците на Тетово

Пред малку на социјалните мрежи почнаа да се споделуваат фортографии од отруени кучиња легнати по тротоарите на градот Тетово. Од устата им се гледа дека се труени и дека умреле во страшни маки и тоа во текот на ноќта. Според пишувањето на тетовчани во нивниот град Оштината прифаќала носење кучиња скитници од други градови за што наводно се наплаќало и до 100 евра. Овие кучиња завршија отруени.

Total
0
Shares
Поврзани објави