Фото: Старите полициски волци на дистанца

Поранешните колеги, први луѓе во МВР на утринско кафе. Екс разузнавачот Слободан Богоевски и поранешниот министер во МВР Павле Трајанов утринава ги забележавме како уживаат во утринското кафе во Центар.
И двакцата ги почитуваа протоколите и беа на дистанца.
За што разговараа не знаеме но секако и за двајцата се најинтересни политичките теми и случувањата во мвр.
Богоевски е поранешен разузнавач кој одлежа затворска казна за случајот Агент, а се соочи со тужба за клевета и навреда од раководството на ДУИ околу аферата со Маѓар Телеком. Трајанов е актуелен пратеник и лидер на Демократски Сојуз, дел од коалицијата на власт.

Фото: Досие

К. Мачкиќ

Total
0
Shares
Поврзани објави