ФОТО: Тројца загинаа двајца критично, судар на камион и автомобил кај Драчево

Вечерва пред влезот на скопската населба Драчево се случи тешкаа сообраќајка во која настрадаа петмина. Според информации на ДОСИЕ од службите на терен првично на самото место загинале три лица , а две се тешко повредени. Се судриле камион и автомобил.

Патот кон Драчево е затворен се врши увид. Полицијата го пренасочува сообраќајот а неофицијално и двете повредени лица на самото место било утврдено дека имаат фатални повреди.

На терен е присутна и противпожарна екипа и амбулантни возила. Како дошло со сообраќајката се уште не е познато и дали дождот лизгавиот коловоз или невнимание е причина за стравичната сообраќајка.

Фотографијата е сопственост на лице кое беше на самото место.

Total
0
Shares
Поврзани објави