ФОТО: Тројца загинати во македонски автобус кој се преврте кај Лесковац

Автобус со македонски регистерски таблички се шреврте утрото околу 1,45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица.
Во сообраќајната несреќа што се случи на автопат во правец на Ниш повредени се 32 лица.
Во болница во Лесковац се префлени 28 луѓе додека четворица се во болницата во Ниш.
Крајна дестинација на автобусот требало да биде Виена.
Според спасувачите трите жртви биле констатирани на смаото место , а најтешко повредениот патник бил со скршен череп. На самото место на несреќата пристигнле три амбулатни возила но кога ја виделе состојабаата на повредените била испратена усте една екипа со три најмодерни амбулатни возила за помош на настраданите.

фото blic.rs

Total
0
Shares
Поврзани објави