Фрчковски: Бегството на Груевски е доказ на неспособноста на МВР

Професорот и поранешен министер за внатрешни работи како и кандидат за претседател на државата од редовите на СДСМ Љубомир Данаилов Фрчкоски на социјалната мрежа Фејсбук излезе со свој коментар за последните случувања во државата. На објавена вест на портал дека бегството на Груевски е спас за државата тој реплцира дека МВР по службена должност требало да го спречи екс премиерот Никола Груевски да ја напушти државата. Додава и дека ова е доказ за неспособноста на МВР, а властите не сфаќаат какви последици ќе има од овие случувања.
Исто така професорот пишува дека државата сега со поглавјето реформи и владеење на право ќе има далекусежни и сериозни проблеми.

Total
0
Shares
Поврзани објави