Голот на Пандев номиниран од УЕФА за најубав гол во баражите

Голот на Горан Пандев за триумф над Грузија и пласман на ЕВРО 2021 е номиниран за најубав погодок во финалните натпревари од Лигата на Нации.

УЕФА денеска ја објави листата од кандидати за „гол на рундата“, при што ривали на Пандев се Унгарецот Шоболшаи, шкотскиот напаѓач Кристи и Словакот Дуриш.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави