Гори соба за притвореници во затворот во Шутка

Најновата вест која стигна до порталот DOSIE.MK е дека во истражниот затвр во Шутка има пожар. Според првичните информации гори соба за притвреници.
Во моментов интервенира и против пожарна што значи дека пожарот е од поголеми размери , но сепак ставен е под контрола.
За подоцна очекуваме повеќе информации за чија соба се работи и од што бил предизвикан пожарот.

Total
0
Shares
Поврзани објави