Градоначалникот на Центар се жени – црковна венчавка во Косово

Во недела ќе се жени градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, објави ММС.МК.

Избраничката на неговото срце е скопјанката Јелена Брауновиќ, наставничка во ОУ „Киро Глигоров“, со која се во врска неколку месеци.

Венчавката нема да биде во Македонија, туку во Косово бидејќи таму се запознале.

извор: ММС.МК.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави